Anasayfa iPhone iPhone’a Melodi Yüklemek

iPhone’a Melodi Yüklemek

51 1729

iPhone’ununuza melodi yüklemek için elinizde yüklemek istediğiniz parçanın ‘m4r‘ hali bulunmalıdır. Eğer bu uzantıya sahip dosya elinizde yoksa iTunes üzerinde herhangi bir mp3 parçasını m4r‘ye çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken değiştirmek istediğiniz parçayı seçip sağ tıklayarak ya da Advanced menüden ‘Create AAC Version‘ seçerek parçanın uzantısını değiştirmek.

Ardından çevirdiğiniz dosyanın uzantısı ‘m4a‘ olacaktır. Siz dosya adını elle değiştirerek uzantısını ‘m4r‘ yapmalısınız.

Parçayı iPhone’ununuza iTunes üzerinden yüklemek içinse ‘m4r’ uzantısına çevirdiğiniz dosyayı iTunes üzerine sürükleyin. Program otomatik olarak dosyayı melodi bölümüne (Ringtones) atacaktır. iPhone’u bilgisayara bağlayıp eşleştirme yaptıktan sonra melodinize diğer iPhone melodileri arasından ulaşabilirsiniz.

Not : Kullanıcımız Ömer Şahin Bey yorumunda başka bir yöntem denemiş. Ben Macbook üzerinden denedim olmuştu bu yöntem, Windows içinse Ömer Bey’in söylediği yöntemi deneyebilirsiniz. Ömer Bey’in yorumunu da buraya ekliyorum.

1-iTunes’i acıyoruz..

2-Müsic’e tıklıyoruz..

3-Müsic listesinden zilsesi yapmak istediginiz sarkıya sag tıklayıp ‘CONveRT SELECTİON TO AAC’ diyoruz convert işlemi gercekleşiyorr..

4-Dönüştürdüğümüz sarkı aynı listede görünecektir..tekrar sag tıklayıp GET İNFO tıklıyoruz acılan sayfadan OPTİONS..

5-Acılan sayfada sarkının istediginiz bölümünü (Örn:SebnemFerah’n cakıl tasları sarkısının 01:15 sn ile 02:00 saniyeleri arasını zil sesi yapıcaz dielim)START TİME=1:15 STOP TİME=2:00 Seklinde yazıyoruz..OK deyip Sayfayı kapatıyorz.

6-Bu işlemi yaptıktan sonra dönüştürdügümüz sarkıya gelıoruz..tekrar ‘CONVERT SELECTION TO AAC’ diyoruz işlemi gercekleştiriyoruz.

7-iTunes’i kapatmadan bilgisayarınızdan Belgelerim-müziğim-itunes müsic klasörüne giriyoruz üst kısımda Araclar-klasör seceneklerine tıklıyoruz Görünüm-bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seceneğini devre dısı bırakıyoruz uygula-tamam deyip cıkıyoruz.

8-zil sesi yapmak istedigimiz sarkı orda görünecektir.MB’ı düşük olan zil sesi yapacagımz olandır..sarkıya sag tıklayıp ad değiştir diyoruz.uzantısı M4a’dır o uzantıyı M4r yapalım..uzantıyı değiştirdikten sonra sarkıya 2 kez tıklayıp itunes’ta calmasını saglıyoruz..müziğimizz LİBRARY-Ringtone kısmında görülecektir..

9-Şimdi bu ringtone’i iPhone’mza Summary-info- kısmından ringtone sekmesinden Sync edelim..zil sesimiz iPhone’da zil sesleri kısmında görülecektir..

Ayrıca zil sesi yapmak istediğiniz şarkının boyutunu en fazla 40 saniye yapmanız gerekmektedir. Eğer süreyi 40 saniyeden uzun seçerseniz zil tonu telefonunuza yüklenmeyecektir.

BENZER YAZILAR

51 YORUMLAR

  1. arkadaşlar uzantıyı değiştirmenin yolu var yani kısa yolu misal masa üstüne attınız kesilen kısmı yani m4a dosyasını üstüne gelip f 2 basın ve ad değiştirme alanı çıkar ordan m4ayı siline yerine m4r yazın ve evet deyin.

Cevapla